GittiGidiyor
GittiGidiyor API
TurboList
GittiGidiyor API - Forum

Sıkça Sorulan Sorular

SOAP Web Servislerine erişemiyorum? Ne yapmalıyım?

Çağrıda bulunduğunuz SOAP web servisinin WSDL adresinin doğruluğunu kontrol ediniz. WSDL adresinin doğruluğunu, ilgili servis sayfasına bakarak kontrol edebilirsiniz.

RESTLIKE Web Servislerine erişemiyorum? Ne yapmalıyım?

Çağrıda bulunduğunuz RESTLIKE web servisinin istek adresinin doğruluğunu kontrol ediniz. İstek adresinin doğruluğunu, ilgili servis sayfasına bakarak kontrol edebilirsiniz.

PHP Client ile Web Servislerine erişemiyorum? Ne yapmalıyım?

  • 8080 - 8443 Portu: Api servislerine bağlantılar 8080 portu üzerinden yapılmaktadır. Phpclient kullanıcılarının php kodlarını çalıştırdığı sunucuların dışarı çıkarken 8080 ve 8443 destination portlarına erişimlerinin açık olması gerekir. Sistem yöneticisi ile irtibata geçerek çıkış portunu açmanız gerekir.
  • Soap Client Kütüphanesi: Phpclient Api servilerien bağlanmada PHP Soap Client kütüphanesini kullanmaktadır. Sunucularında Soap Client yüklü olmayan kullanıcılar bağlantı hatası alacaklardır. Sistem yöneticisi ile irtibata geçerek sunuculara Soap Client Kütüphanesini yüklemeniz gerekir.
  • Allow Url Fopen Komutu: Phpclient içerisinde yer alan Soap Url parametresi Gittigidiyor sunucularına işaret etmektedir. Dolayısıyla dışarıda bir web service kaynağına bağlanmaya çalışmaktadır. Sunucuda PHP.INI içerisinde yer alan Allow_Url_Fopen parametresi off olarak tanımlı ise sunucu bu bağlantı girşimini kesmektedir. Sistem yöneticisi ile irtibata geçilerek bu parametrenin on moduna getirilmesi gerekir.
  • Geçersiz Timestamp: Api servisleri, kullanıcılar tarafından oluşturulan application ve aktarılan dataların güvenliği açısından sunucu ve web service saatleri arasında bir karşılaştırma yapmaktadır. Bu nedenle sunucu saatiniz ile api sistem saati arasındaki zaman farkı en fazla 5 dakika olmalıdır. Sistem yöneticisi ile irtibata geçerek 5 dakika üzerindeki zaman farkını gidermeniz gerekir.
  • Open SSL: Api servislerinden geçen bilgilerin güvenliğini sağlamak için ssl tabanlı bir yetkilendirme kullanılmaktadır. Bu nedenle sunucunuzda SSL kurulu olması gerekir. Sistem yöneticisi ile irtibata geçerek sunucularınıza SSL yüklemeniz gerekir.


Bize Ulaşın