GittiGidiyor
GittiGidiyor API

Sale Service

İstekte bulunan kurumsal kullanıcının bu servis ile gerçekleştirebileceği işlemler şunlardır: Bireysel GittiGidiyor hesabındaki satış bilgilerini listeleme ve sıralama, satış için puan ve yorum girme, girilen yoruma cevap verme.

remindForApproval

Bu method ile kargolanan ürüne onay hatırlatması yapılabilir. Kargo bilgisini girdiğiniz tarihten itibaren 3 iş günü içinde alıcı gönderilen ürüne onay vermezse onay hatırlatması yapılabilir. Kullanıcıya onay hatırlatarak son 24 saat hakkı tanınır. Eğer bu 24 saatlik dilim içerisinde de onay verilmezse GittiGidiyor ürüne otomatik onay verir, para ise bir sonraki iş günü içinde satıcıya yatırılır. Onay hatırlatmak için satışın onay bekleyenler durumunda olması gerekmektedir.İzin Hakları:

Bu metodun güvenliği için sadece http protokolünün temel doğrulama (basic authentication) metodu kullanılır. Web servis çağırımlarında kullanıcılar kendi kullanıcı adlarını ve parolalarını kullanmalıdırlar. Ayrıca, kurumsal servis katmanında -servislere erişim esnasında- diğer katmanlarda olduğu gibi uygulama anahtarı, istek imzası ve o anki zaman değeri yollanarak istek (request) başına doğrulama gerçekleşir.Erişim:

URL Adresi: http://dev.gittigidiyor.com:8080/listingapi/rlws/individual/sale?method=remindForApproval


Servis Metot İmzası:

MessageServiceResponse remindForApproval(String apiKey, String sign, long time, long saleCode, String lang, String outputCT);


İstek Parametreleri:

method: String
İlgili servisin metod adını belirlemeye yarar.
apiKey: String
Uygulamanızın anahtarı.
sign: String
Uygulamanın o anki isteğinin imzası.
time: long
O anki zaman.
saleCode: long
Satış kodu.
lang: String
Olası bir hata anında dönen hata mesajının dilini belirtmek için kullanılır. Hata mesajı lang=tr ise Türkçe, lang=en ise İngilizce olarak çıkar.
outputCT: String
Sonuç olarak alınacak verinin formatı(XML, JSON).


http://dev.gittigidiyor.com:8080/listingapi/rlws/individual/sale?method=remindForApproval&outputCT=xml&apiKey=49e213d36c7fbc6f72cc13660ab7fe14&sign=49e213d36c7fbc6f72cc13660ab7fe14&time=325479960001&lang=tr&saleCode=325479960001


Sonuç Parametreleri:

result: String
Mesaj metni.


<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<return>
	<ackCode>success</ackCode>
	<responseTime>12/05/2011 15:07:51</responseTime>
	<timeElapsed>167 ms</timeElapsed>
	<result>Alıcıya onay hatırlatması başarıyla yapılmıştır.</result>
</return>